BMI kalkulačka online


Podváha - Váš BMI je nižší než 18,5

Velký pozor! Hrozí Vám závažná zdravotní rizika. Orgány nejsou schopny pracovat dostatečně, klesá imunita a schopnost organismu vyrovnávat se s každodenní zátěží. U žen hrozí také vymizení menstruace a tedy neplodnost! Být v podváze nestojí za podstoupená závažná zdravotní rizika. Je zcela nezbytné pár kilogramů přibrat.

Ideální váha - Váš BMI je v rozmezí 18,5 – 24,9

Pokud se budete pohybovat v tomto pásmu, nemusíte si se svými kilogramy dělat žádné starosti.

Nadváha - Váš BMI je v rozmezí 25 - 29,9

Pokud se přehoupnete přes hranici 25, je třeba se zamyslet nad svým způsobem života, nad stravovacími návyky a pohybovou aktivitou. Mírná nadváha do 27 BMI nezvyšuje zdravotní rizika, je však nezbytné zamezit zvyšování hmotnosti, které hrozí se zvyšujícím se věkem a sedavým způsobem života.

Obezita - Váš BMI je v rozmezí 30 - 34,9

Obezita značící zvýšení zdravotních rizik. Na nic nečekejte a začněte s hubnutím. Pokud přesně nevíte jak na to, vyhledejte pomoc výživového poradce. Pomůže vám sestavit optimální jídelníček, určí velikost dávky a čas jídel a navrhne i nějaké sportovní aktivity - vše šité Vám na míru.

Závažná obezita - Vás BMI je v rozmezí 35 - 40

Zdravotní rizika jsou velmi vysoká! Obezita je většinou spojená se zvýšenou hladinou tuků v krvi, s dušností, zvýšeným krevním tlakem, s chorobami srdce a cév a s velkým rizikem vzniku cukrovky a nádorových onemocnění. Trpí i vazy a páteř, které jsou obezitou přetěžovány, je znehodnocena kvalita života. Proto co nejdříve začněte se snižováním váhy. Trvalé snížení váhy se nedá zvládnout za měsíc, je to úkol na několik měsíců. Rozhodně vyhledejte odbornou pomoc! Obraťte se na lékaře specialistu nebo výživového poradce.

Těžká obezita - Váš BMI je větší než 40

Velké riziko zdravotních rizik! Pokud se jim chcete vyhnout nebo své současné potíže zmírnit, vyhledejte pomoc lékaře.Použit BMI calculator> BMI Calculator